TEMAFABRİKA'YA HOŞGELDİNİZ

WordPress Temaları ve Eklentileri

WordPress Temaları

Bir web sitesi ve blog oluşturulurken içeriğin kalitesi ve anlatılan konular itibari ile anlam ifade etmesinin önemi kadar görsellikte büyük önem taşımaktadır. Göze hoş gelen ve içerik ile uyumlu bir web sitesi ve blog çok daha fazla ziyaretçi alacak veya siteye girenlerin kalıcı olması sağlanacaktır. Bu durumda şablonların ve temaların iyi tasarlanması gerekmektedir. Kodlama bilgisine sahip profesyonel tasarımcılar için bu durum çok sorun olmasa da kodlama bilmeyenler için bu durum büyük sorundur.

WordPress bu konuda da açık kodlaması sayesinde oldukça büyük kolaylıklar sunmaktadır. WordPress sistemlerinde kullanılması için tasarlanmış binlerce ücretli ve ücretsiz tema ve şablon bulmak oldukça kolaydır. Bu şekilde web siteleri ve bloglar oldukça güzel ve kişilerin istekleri doğrultusunda oluşturulmaktadır. Bu durum profesyonel siteler için daha büyük avantajdır. Kodlama bilgisine sahip profesyonel tasarımcılara tam istedikleri gibi harika wordpress temaları ve şablonları oluşturmaları mümkün olmaktadır.

Zaten günümüzde oldukça çok ziyaretçi alan birçok sitenin wordpress sistemini kullanması bu sebepledir. Bakınca hiçbir farklılık anlamayacağınız siteler genelde wordpress sistemini kullanmaktadır.

WordPress Eklentileri ve Kolay Kullanımı

Dünyanın en çok kullanılan web sitesi ve blog oluşturma sistemi olan wordpress birçok insan ve şirket tarafından kullanılmaktadır. Bunun en büyük sebebi oldukça pratik ve gelişime açık olmasıdır. Sürekli olarak güncellenerek açıkları kapatılan ve kullanımı kolaylaştırılan sistem haricen yapılan eklentiler ile web sitelerinin çok zengin olmasını sağlamaktadır.

WordPress için yazılmış çok sayıda eklenti mevcuttur. Bunun sayesinde nasıl bir web sitesi ve blog kurmak isterseniz isteyin bu wordpress ile mümkündür anlamına gelmektedir. Herhangi bir özelliği bu sistemde asla kullanılmaz demek neredeyse olanaksızdır.

Ticaret yapmak, video film izletmek, fotoğraflar için galeriler ve şovlar oluşturmak ve birçok kodlamanın kolayca sisteme aktarılması birçok açıdan sistemi öne taşımaktadır. Tüm bunların yanında çok fazla bir bilgiye sahip olmadan da eklentileri kolayca sitenizde ve bloğunuzda kurarak kullanmaya başlayabilecek olmanız ayrı bir avantaj olmaktadır. Bunun yanında genel olarak web sitesine ve bloga içerik eklemek ve değiştirmek çocuk oyuncağı denecek kadar kolay şekilde yapılmaktadır. tüm bu sebeplerle wordpress dünyada en çok kullanılan web sitesi ve blog oluşturma sistemidir.

Bizim Önerdiğimiz WordPress Eklentileri

Seo konusunda All In Seo ve Wp Sitemap Generator, cache konusunda Wp Fastest Cache eklentilerini önermekteyiz.

bozcaada - kocaeli yurt