Satış Öncesi Sorularınız İçin Telefon Numaramız : 0532 164 83 62 ( 10:00 - 20:00 )

Müşteri Girişi

WordPress Sistemi Hakkında

En Çok Kullanılan Web Sitesi ve Blog Sistemi WordPress

Günümüzde internet oldukça yoğun ve aktif şekilde kullanılmaya başlanmıştır. İnternet sağlayıcılarının hızlarını arttırması ve maliyetlerin biraz olsun düşmesi her eve ve iş yerinde internet ulaşmasını sağlamış durumdadır. Bu sebeple hem iş amaçlı, hem eğlence amaçlı, hem de bilgilendirme ve kişisel amaçlı web siteleri ve bloglar kurulmaya başlanmıştır. Günümüzde gelişmiş ve büyük şirketlerin oluşturdukları büyük web siteleri ve platformlar yanında birçok haber sitesi, şirketlerin web siteleri, e-ticaret yapılan siteler ve kişisel siteler oldukça yaygındır ve herkes tarafından ziyaret edilebilmektedir. İnternete giren kullanıcılar genel olarak bir web sitesini ziyaret ederek internetten çıkmamakta, sürekli olarak değişik siteleri gezmekte ve bilgi almaktadır. Bu sebeple sitelerin ziyaretçi sayıları neredeyse sınırsız olmaktadır. Bu durumda insanların hem kendilerini ifade edebilmesi, hem de iş konusunda çok büyük bir piyasaya ulaşabilmesi anlamına gelmektedir. Bir sitenin fazla ziyaretçi alması o sitenin ve sistemin yükselmesini ve önemli hale gelmesini sağlamaktadır.

Web Sitesi Neden Önemli ?

Günümüzde özellikle iş çevreleri internet sayesinde oldukça genişlemektedir. Özellikle küçük ve orta işletmeler internet siteleri ile büyük açılımlar yapabilmektedir. Bunun yanında kişisel siteler ile kendilerini ifade eden ve yetenekleri çerçevesinde iş hayatını geliştiren insanlarda bulunmaktadır. Elbette ki web siteleri ile insanlara yardım etmek, bilginiz olan konularda insanlara doğru bilgiler aktarmakta büyük oranda ilgi çekmektedir. İnternet siteleri ile ilgi alanlarınız ve hobileriniz ile ilgili web siteleri ve sizinle aynı yönde ilgisi olan kişilerin buluşması için platformlarda oluşturabilirsiniz. Tüm bunları ücretli veya ücretsiz olarak internet üzerinden yapmak mümkündür. Elbette ki profesyonel olarak ticaret yapacak ve kişisel bilgilerini aktaracak kişiler daha kapsamlı ve maliyetli projeler yürütebilirler. Ancak sonuç olarak büyük şirketlerden, kişisel amaçla kullanılanlarına ve eğlence amaçlı sitelere kadar hepsi çok sayıda ziyaretçiye ulaşabilmektedir. Bu durumda web sitelerinin oldukça büyük bir öneme sahip olduğunu ortaya çıkartmaktadır. İnternet üzerinde geçirilen zaman gün geçtikçe artmakta ve kişilerin farklı sitelere girme sayıları da giderek artmaktadır. Tüm bunlar çok büyük bir kitlenin sizlerin hazırladığı sitelere girmesini sağlamanız sayesinde büyümenize olanak yaratacaktır.

Kişisel Bloglar Nedir ?

Şirketlerin siteleri veya e-ticaret yapılan siteler yanında kişisel web siteleri ve bloglar oldukça popüler durumdadır. Birçok insan kişisel bloglara girerek ve düzenli olarak takip ederek bilgi almak ve fikir paylaşmak yoluna gitmektedir. Bloglar genel olarak kişilerin belirli bir amaçla internette oluşturulan ve geneli ücretsiz olan hazır bir altyapı sayesinde ilgi alanlarını ve bilgilerini paylaşması temelinde gerçekleşmektedir. Birçok blog sahibi ilgilendiği ve bilgisi olan konularda blog açarak burada yaşadıklarını, bildiklerini ve ilgilendiklerini anlatmaktadır. Bloglarda durumlarla ilgili olarak resimler ve videolarda paylaşılmaktadır. Bloglar genel olarak ücretsizdir. Ancak profesyonel olarak düzenlenmesi istenirse ücretli seçeneklerde mevcuttur. blogların en büyük özellikleri hazır şablonlar ve kolay kullanımları ile web sitelerinini kodlamaları hakkında bilgi sahibi olmayan kişiler tarafından da kolayca kullanılabilmeleridir. Günümüzde birçok konuda çok okunan ve takip edilen bloglar mevcuttur.

WordPress Nedir ?

Genel bir ifade ile wordpress, bir web sitesi ve blog oluşturmak için kodlama bilmeye ve yazmaya gerek kalmadan hazır şablonlar ve yönlendirmeler ile basit ve hızlı şekilde hazırlanmasını sağlayan sistemdir. WordPress sayesinde hiçbir programlama ve web kodlama dili bilmeden bir web sitesi ve blog oluşturmanız mümkündür. Wordress ücretsiz ve açık kodla yazılmış bir sistemdir. Oldukça basit bir kullanım paneli bulunmaktadır ve kişileri basitçe yönlendirerek web sitesi ve blog kurmaya yardımcı olmaktadır. WordPress kodlama dili bilmeyen kullanıcılar kadar bu işte profesyonel olan kişilerinde yoğun ve aktif şekilde kullandığı bir sistemdir. Bu durumda sistemin oldukça başarılı bir şekilde kurgulandığının göstergesidir. Öncelikle wordpress açık kodlu bir sistem olduğu için kolayca modifiye edilebilmektedir. Programlama dili bilen profesyonel kişiler wordpress sistemini diledikleri gibi geliştirir ve güzelleştirerek harika web siteleri tasarlayabilirler. Bu durum sistemin kolay bir şekilde eklenti almasından kaynaklanmaktadır. İnternet ortamında wordpress için geliştirilmiş onlarca eklenti mevcuttur. Bu durum hem bireysel web siteleri, hem de şirketler ve profesyonel kullanıcılar için web siteleri oluşturulmasına yardımcı olmaktadır.

Şirketler Neden WordPress Tercih Ediyor ?

İnternet birçok konuda çok sayıda insana ulaşmak için harika bir kanaldır. Giderek artan kullanımı sayesinde web siteleri birçok ziyaretçi tarafından gezilmektedir. Bu durum şirketlerin hizmetlerini ve ürünlerini duyurması için harika bir ortam yaratmaktadır. Bu sebeple de etkili bir şekilde web siteleri oluşturmak ve hizmetler ile ürünlerin doğru şekilde web sitelerinde sergilenmesi büyük önem taşımaktadır. Günümüzde web sitesinden ürün satışı veya hizmet satışı oldukça aktif şekilde yapılmaktadır ve büyük bir hızla artmaktadır. Bu durum için kaliteli ve amaca yönelik bir web sitesi kurmak oldukça önemlidir. Bunun sağlanması içinde birkaç yöntem bulunabilmektedir. Dilenirse kodlama bilen kişilere yepyeni bir web sitesi inşa ettirile bilinir. Bu durum birçok konudan zor ve zahmetli bir işlemdir. Bunun yerine hazır kodlar ile kurulmuş ve güvenlik konusunda hiçbir zaafı bulunmayan wordpress sistemlerini kolayca isteğe göre değiştirmek ve web sitesini oluşturmak birçok açıdan avantajlıdır. Piyasada her kullanım için geliştirilmiş temaları ve eklentileri bulunan wordpress şirketlerin web siteleri içinde oldukça yoğun ve aktif olarak kullanılmaktadır.

Kişisel Bloglarda Wordpess Etkileri

Kişisel amaçla kurulan ve kar kaygısı veya ürün ve hizmet satışı yapılmayacak web sitelerinin veya blogların genel olarak ücretsiz olması istenmektedir. Bu durumlarda ücretsiz blog ve web sitesi kurmak oldukça amatör görünüşte olmakta ve ilgi çekiciliği kaybolmaktadır. Ancak wordpress sistemi ile bu durum değişmiştir. Sistem oldukça kolay ve ücretsiz şekilde etkileyici web siteleri ve bloglar kurulmasına olanak tanımaktadır. Bu durum wordpress’in dünyada en çok tercih edilen sistem olmasını sağlamaktadır. Yapılabilecek birçok eklenti ve değişiklik ile her türlü amaçla kurulan blogların oldukça profesyonel görünmesini sağlamak mümkündür. Özellikle wordpress için geliştirilen sayısız tema blogların oldukça güzel ve etkileyici görünmesini sağlamaktadır. wordpress sistemi ücretsiz bir sistemdir. Dilenirse ücretsiz alan ve alan adları ile tamamen ücretsiz şekilde harika wordpress sistemi ile kurulmuş bloglar kurmak mümkündür. Zaten günümüzde bu konuda birçok emsal bulunmaktadır.

Türkiye'nin Wordpress Tema Üreticisi. Aklınıza takılan tüm soru ve sorunlarınız için iletişim numaramız

0532 164 TEMA / 0532 164 83 62 - E-Posta Adresi : bilgi@temafabrika.com
Hizmet Sözleşmesi - Gizlilik Sözleşmesi - KVKK Politikası
bi gezelim - kiralik iş makinesi - bozcaada - davetiye sözleri