TEMAFABRİKA'YA HOŞGELDİNİZ

WordPress Kullanım Alanları

wordpress-kullanim-alanlariWordPress multi-user, hızlı ve sağlam veri tabanı olan MySQL ve PHP ile güçlendirilmiş ücretsiz harika bir web site oluşturma aracıdır. Kolay kullanımının yanında güçlü SEO uyumu sağlayan sistem kullanıcılarına da web sitelerinin içeriklerini değiştirebilme veya blog oluşturabilme imkanı sunmaktadır. Özellikle bireysel olarak kullanıcılar tarafından tercih edilen wordpress büyük işletmeler tarafından da kullanılmaktadır. Bu şirketlere örnek vermek gerekirse Samsung, Nokia, Ford gibi dev şirketler wordpress içerik yönetim sistemi ile çalışmaktadır. Sistem gerçekten beklentinin üzerinde bir verimlilik sergilemekte ve kullanıcılarına hızlı data alıp verme imkanı tanımaktadır.

WordPress’in kullanımı oldukça yaygındır ve farklı alanlara kolay ve güncelleştirmeye elverişli hizmet verebilen bir yapısı vardır. Genel olarak blog sitelerinin tasarımı ve inşası için kullanılsa da ticari hizmet veren firmaların portallarında da kullanılmaktadır. Bu firmalar ürünlerini sergileyebilmekte ve banka uzantıları sayesinde satış işlemleri yapabilmektedirler.

WordPress’in bu denli başarılı olmasının en büyük sebebi kullanıcılarına sağladığı bilgi güvenliği, kolay kullanımı ve açık kaynak kodlu yapıda olmasıdır. Çok geniş ve hatta her ihtiyaca cevap verebilecek kod yapısı ve kontrol paneli vardır. Sınırı olmayan eklentiler ilave edebilmenize imkan sağlar. Bu şekilde sitenize ilave özellikler ekleyebilirsiniz. Çeşitliliği artırabileceğiniz bu eklentiler sayesinde ürün veya hizmet yelpazenizi genişletebilirsiniz. Eğer az kodlama bilginiz varsa veya ilgili iseniz küçük bir araştırma ile harika bir tasarım çıkarabilirsiniz.

Genel olarak her dilde hizmet veren bu WP Türkçe olarak hizmet vermesi büyük bir avantaj olmaktadır. Günümüzdeki yaygın kullanımı ve ücretsiz olması sosyal platformlarla irtibat kurabilmeye imkân tanıyan WP’ nin resmi web sitesi wordpress.org’ dur. Türkiye için hizmet veren platformu ise tr.wordpress.org ’dur. Eklentiler ile zenginleştirilebilecek bu sistem aynı adresten incelenebilir.

bozcaada - kocaeli yurt