TEMAFABRİKA'YA HOŞGELDİNİZ

WordPress Güvenlik ve Güncelleme İle İlgili Duyuru

Selamlar,

WordPress sitenizi güvenli şekilde kullanmaya devam etmek için sizlere bazı önerilerimiz var.

– Daima en güncel wordpress sürümünü kullanın. Unutmayınki yeni sürümler mutlaka bir problemi çözmek için çıkarılır, güvenlik açıkları gibi durumlarda çıkarılan yeni sürümleri sitenize uygulayarak sitenizi koruma altına alabilirsiniz.

– Ftp, cpanel, wp admin paneli gibi kritik giriş şifrelerinizi uzun, harf, rakam ve özel karakter kombinasyonlarından oluşturun, kısa ve çözülmesi kolay şifreler kullanmayın. Ayrıca belli aralıklarla şifrelerinizi güncelleyin.

– Mutlaka günlük veya haftalık olarak yedekleme yapın, yedekleri host firmanız yerine kendi bilgisayarınızda barındırın.

– Eğer teknik bilginiz yoksa dosya ve klasör yazma izinlerini düzenlemeyin, chmod 777 yapmak bir çok durumda güvenlik açığı oluşturabilir.

– Hosting hizmetini güvenilir, uzun yıllardır hizmet veren firmalardan almalısınız. Host firmanızın sunucularında güvenlik optimizasyonları yapılmış olmalı, gerekli güvenlik eklentileri aktif olmalı.

– WordPress güvenlik eklentisi kurarak, sitenizin güvenliğini arttırmalısınız.

– Güvenli olduğundan emin olmadığınız eklentileri ve temaları sitenize yüklemeyin. Eklenti veya tema aktif olmasa bile ftpye yüklü olması durumunda güvenlik açığı oluşturabilir. Ayrıca tüm eklentileriniz her zaman en güncel sürümde olmalı, yeni güncellemeleri hemen uygulamalısınız.

– Belirli aralıklarla cpanel üzerinden virüs taraması yapın.

bozcaada - kocaeli yurt